خانه / کتاب‌هایش / در دست نگارش / بخشی از متن رمان در حال نگارش ” وقتی که تو را نفس کشیدم”

بخشی از متن رمان در حال نگارش ” وقتی که تو را نفس کشیدم”

رمان” خودت را انتخاب کن”  که از فضایی تخیلی برخوردار است داستان موجودی فضایی به نام ۱۳۵۳ است که از یک ماموریت فضایی به سیاره‌اش بازمی‌گردد در ادامه زندگی او دستخوش تغییراتی می‌شود که صفحات نخست این داستان را با هم مرور می‌کنیم.

 فصل اول :

از شیشة فضاپیما به آسمانی- که فقط اندکی از بسیارش را کشف کرده‌ بودند – خیره مانده و در سکوت اتاقک فضاپیما، به فکر فرورفته بود. دانشمندان عرصه با آن که مدت‌ها بود به فن‌آوری حرکت با سرعت نور رسیده بودند و می‌توانستند با فضاپیمایی که نام نورپیما را بر آن نهاده‌بودند، به کاوش کهکشان‌ها بپردازند و با وجود این که از زمان دستیابی به این فن‌آوری به دریافت‌های ارزشمندی در خصوص کائنات خود رسیده بودند اما هنوز جاهای بسیاری بود که از نه می‌شناختند نه امید دسترسی به آنجا را داشتند.

ماموریت فضایی [۱]۱۳۵۳،  بعد از شش ماه به پایان رسیده بود. او که در این سفر به یافته‌های جالب و جدیدی دست یافته بود می‌آمد تا نتیجه این پژوهش‌ها را با دانشمندان عرصه درمیان بگذارد. در این مدت او فرصت داشت تا روی ایدة جدید خود در خصوص احتمال وجود کائنات دیگر فکر کند. او چند نظریه دیگر هم داشت که برخی را مطرح کرده بود و ارائة برخی را به تکمیل داشته‌ها و پژوهش‌های خود موکول کرده بود.

ماموریت‌های انفرادی- که در شرایط خاص پیش می‌آمد- فرصت خوبی برای تنهایی و فکر کردن بود اما بعد از چند ماه  این سکوت و تنهایی آزاردهنده وخسته کننده می‌شد. ۱۳۵۳ هم خسته شده بود و برای دیدن خانواده و دوستانش لحظه‌شماری می‌کرد اما یک مشکل وجود داشت. از آنجایی که آنها چند ماه را در سکوت می‌گذراندند شلوغی شهر و جامعه بسیار آنها را آزرده می‌کرد. باید مدتی می‌گذشت تا به شرایط جامعه عادت می‌کردند.

فضاپیمای نورپیما لحظه به لحظه به عرصه نزدیک‌تر می‌شد و این دومین ماموریت انفرادی ۱۳۵۳ بود و او این بار روزهای ماموریت را هدفمند‌تر و مفیدتر سپری کرده بود و برای این که شلوغی زندگی شهری او را آزار ندهد سعی کرده بود در زمان ماموریت، سکوت فضاپیما را با موسیقی و صداهای طبیعی بشکند و شرایط زندگی در عرصه را مشابه‌سازی کند.

 

[۱] – نام شخصیت اصلی این داستان ۱۳۵۳ است.

درباره‌ی admin

حتما ببینید

کتاب گویای کمی باران تر روی سایت طاقچه

سایت طاقچه، کتاب گویای کمی باران‌تر را در گروه کتاب‌های صوتی خود عرضه کرد. این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *