خانه / کتاب‌هایش / چاپ شده / آشنایی با کتاب" زندگی بهتر"(مجموعه داستان‌های کوتاه)

آشنایی با کتاب" زندگی بهتر"(مجموعه داستان‌های کوتاه)

 محمد حسن ارجمندی در پی نگارش و چاپ دستنوشته هایی پیرامون “حضرت علی(ع)” به نگارش کتاب “زندگی بهتر “مبادرت ورزید. او در سالی که به نام حضرت علی متبرک و نامیده شد کتاب “علی علیه السلام، خورشید بی غروبرا که مشتمل بر متون ادبی و ابیاتی در قالب مثنوی بود، به رشته تحریر در آورد. کتاب “زندگی بهتر” توسط انتشارات مسیا چاپ و روانة بازار خواهد کرد.

او در این کتاب، جملاتی را از کتاب نهج البلاغه و غررالحکم را برگزید و در شرح و توصیف هرجمله ابیاتی را در قالب مثنوی سرود. او در ادامه این مسیر با توجه به استواری حکمت های نهفته در سخنان حضرت علی(ع) کتاب زندگی بهتر را که مجموعه داستان های کوتاه حکمت آمیز است، به رشتة تحریر درآورد. کتاب زندگی بهتر در آینده نزدیک روانة بازار نشر خواهد شد. این کتاب را انتشارات مسیا چاپ و روانة بازار خواهد کرد.

نوشته محمد حسن ارجمندی

در ادامه مقدمه این کتاب را همراه فهرست داستان های کوتاه آن را برای مطالعه تقدیم می کنیم:

مقدمه:

این دریغ و افسوس، همراه همیشة ذهن من بود که چرا ما (ایرانیان مسلمانان) با وجود در اختیارداشتن غنی‌ترین و بهترین منابع مکتوب معنوی -که به جرات می‌توان آنها را بهترین‌های معرفت و آگاهی در جهان دانست- آنچنان که شایسته و بایسته است، از آن‌ها بهره‌مند نگشته و با پرتوش از شب ناآگاهی نرسته‌ایم. یکی از غنی‌ترین و بهترین منابع مکتوب معنوی که می‌توان با اطمینان به بلندای معانی آن تکیة باور زد و عبارات آن را که از اندیشه آگاه‌ترین انسان برون تراویده‌ است، چراغ راه زندگی کرد، کتاب «نهج‌البلاغه» است. افسوس که با ترجمه‌های سخت و سنگین، زمینة بهره‌مندی از این کتاب عزیز برای عامة مردم فراهم نگشته که فقط زینت‌بخش کتابخانه‌ها شده است.بر این اساس؛ بر آن شدم تا قدمی- هرچند اندک – در این کوچه‌باغ همیشه بهار بردارم و پنجره‌ای رو به چشم‌انداز بهشت‌آسای این کتاب بگشایم. پس در قدم نخست حدود ۱۱۰ جمله از جملات نغز امیرالمومنین علی علیه‌السلام انتخاب کردم و در شرح و توضیح هر جمله ۷ تا ۱۰ بین در قالب مثنوی سرودم که این اشعار در کتابی با عنوان«علی(ع)؛ خورشید بی‌غروب» به چاپ رسید. سپس تصمیم گرفتم بر اساس جملات آن حضرت داستان‌هایی بنویسم، چون باور دارم که مفاهیم متعالی زمانی که در ظرف تشبیه و قالب داستان ریخته شوند، بهتر در اندیشه می‌درخشند و بیشتر در خاطر می‌مانند و این چنین بود که کتاب «زندگی‌بهتر» به لطف بیان نورانی آن حضرت شکل گرفت.شایان ذکر است که تمامی داستان‌های این کتاب ساخته و پرداخته ذهن نویسنده است و وامدار هیچ منبع و ماخذی نیست. .

در پایان این کتاب را تقدیم می‌کنم به :

حضرت علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام که به جان دوستش ‌دارم، با سخنانش زندگی‌ کرده و با یادآوری منش و روش او لحظه‌های خوشی را تجربه کرده‌ام.

زندگی بهتر نوشته محمد حسن ارجمندی

درباره‌ی admin

حتما ببینید

معرفی کتاب" تا آسمان راهی نیست"(مجموعه فیلم‌نامه کوتاه)

کتاب“تا آسمان راهی نیست“در بردارنده ۲۹ فیلم نامه کوتاه اصلی و اقتباسی است که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *